€ 108,04*
Leverbaar, levertijd: 3-7 werkdagen
CTEK MXS 5.0 Test & Charge – Acculader 12V 5A met Accu- en Alternatortestfunctie
De CTEK MXS 5.0 Test & Charge combineert een volautomatische 8-staps acculader van 5A met een ingebouwde drievoudige testfunctie – voor een compleet beeld van de accugezondheid én het laadsysteem van uw voertuig. De ideale keuze voor iedereen die niet alleen wil laden, maar ook wil weten of de accu en dynamo nog in orde zijn.
Laden én diagnostiek in één apparaat
De testfunctie van de MXS 5.0 Test & Charge biedt drie afzonderlijke testprogramma's: accuspanning, startvermogen en dynamo (alternator) prestaties. Samen geven ze een volledig beeld van de staat van de accu én het laadsysteem – zonder extra meetapparatuur. Zo weet u direct of de accu vervangen moet worden of dat de dynamo niet voldoende levert.
Belangrijkste kenmerken
- Drievoudige testfunctie: accuspanning, startvermogen én dynamo-/alternatorprestaties
- 8-staps volautomatisch laadprogramma voor accu's van 1,2-110 Ah; Float/Pulse onderhoud tot 160 Ah
- Compatibel met nat, MF, Ca/Ca, AGM en GEL loodaccu's
- AGM-modus voor Start/Stop accu's
- Gepatenteerde desulfatie en Recond-modus voor herstel van diep ontladen accu's
- Gepatenteerd Float/Pulse-systeem voor efficiënt langdurig onderhoud
- Goed afleesbaar LED-display
- IP65 – stof- en spatwaterdicht
- Vonkvrij, verpolingsbeveiliging en kortsluitbeveiliging
Technische kenmerken
- Artikelnummer: CTEK 56-308
- EAN: 7350009563086
- Ingang: 220-240 VAC, 50-60 Hz, 1,1A
- Uitgang: 14,4 / 14,7 / 15,8V – 5A
- Spanning: 12V
- Accucapaciteit: 1,2-110 Ah (laden) / tot 160 Ah (onderhoud)
- Accutypes: nat, MF, Ca/Ca, AGM, GEL
- Afmetingen: 168 × 65 × 38 mm
- Temperatuur: -20°C tot +50°C
- Beschermingsklasse: IP65
- Merk / serie: CTEK MXS
Voor de bewuste rijder en doe-het-zelver
De MXS 5.0 Test & Charge is de ideale keuze voor automobilisten, motorrijders en camperaars die meer willen weten dan alleen of de accu vol is. Met één apparaat test en laadt u – handig bij seizoensvoertuigen, tweedehands aankopen of wanneer u vermoedt dat er iets niet klopt met het elektrische systeem van uw voertuig.
Veelgestelde vragen
Wat is het verschil tussen de MXS 5.0 en de MXS 5.0 Test & Charge?
De MXS 5.0 Test & Charge voegt een drievoudige testfunctie toe voor accuspanning, startvermogen en dynamo-prestaties. De standaard MXS 5.0 heeft een ingebouwde automatische temperatuurcompensatie – de Test & Charge versie focust op diagnostiek naast het laden.
Kan ik de testfunctie gebruiken zonder de accu op te laden?
Ja, de testprogramma's werken onafhankelijk van het laadproces. U kunt eerst de accu en het laadsysteem testen en daarna beslissen of u wilt laden – alles via hetzelfde apparaat.
| Afmetingen (L x B x H): | 168 x 65 x 38 |
|---|---|
| Breedte: | 65 |
| Hoogte: | 38 |
| Laadstroom in Ah: | 5 |
| Lengte: | 168 |
| Spanning in volt: | 12 |
CTEK
CTEK is een bekend merk op het gebied van batterijladers. Het merk kwam zelfs met de eerste acculader die via elektronische pulstechnologie werkte. Inmiddels is de CTEK acculader een begrip bij autobedrijven en particulieren. Dit merk heeft verschillende acculaders en druppelladers in het assortiment.
CTEK acculaders
Een CTEK acculader is altijd van een hoge kwaliteit. Hierbij is het wel belangrijk om de juiste acculader aan te schaffen. Bijvoorbeeld de MXS 3.8, de msx 7.0 of de CTEK acculader MXS 5.0. Deze laatste is een model dat goed verkoopt. Deze acculader is geschikt voor verschillende soorten loodzuuraccu’s. De CTEK acculader MXS 5.0 is krachtig genoeg om de accu snel en geheel op te laden, dit doet hij in 8 stappen. Maar let op, een oplader mag natuurlijk ook niet té krachtig zijn. Daarom is het belangrijk om goed naar de specificaties van de accu te kijken.
Met de CTEK acculader vertrouwt u er altijd op dat u de auto accu kunt opladen. Voor alle accu’s geldt dat ze regelmatig moeten worden bijgeladen. Dit gebeurt tijdens het autorijden maar soms is het noodzakelijk om dit middels een CTEK acculader te doen.
CTEK druppelladers
Dan zijn er nog de CTEK druppelladers. Grootste verschil tussen een normale acculader en een druppellader is dat deze laatste de accu actief houdt. Dit doet hij door pulserend te laden. Een CTEK druppellader voorkomt dat de accu diep ontlaadt. Belangrijk want een te diepe ontlading kan de accu blijvend beschadigen.
De CTEK druppelladers zijn aan te raden voor accu’s die u lange tijd niet gebruikt. Denk hierbij aan een auto die lange tijd stilstaat maar ook een caravan, motor of boot. Een CTEK druppellader kopen? Let dan goed op de specificaties, de lader moet namelijk bij de accu passen (of andersom).
Geschiedenis van CTEK
CTEK is een Zweeds bedrijf dat in 1997 ontstaan is. De oprichter wist met een acculader te komen die middels elektronische pulstechnologie accu’s beter kon opladen. In 2018 namen ze de grootste producent van Scandinavië op het gebied van opladers voor elektrische voertuigen over. CTEK staat voor hoge kwaliteit en is in meer dan 70 landen bekend. De acculaders en druppelladers van dit merk worden dan ook wereldwijd verkocht.
Een CTEK acculader kopen staat altijd garant voor kwaliteit. Daarom wordt er ook garantie op alle CTEK producten gegeven. Dit geldt uiteraard voor de CTEK druppelladers en accutesters, maar ook voor andere producten van dit merk.